Ceramika i garncarstwo

Ulep własne miski, kubki i inne przedmioty codziennego użytku

Ceramika i garncarstwo to warsztaty skierowane zarówno do małych jak i dużych naszych odbiorców.

Dorośli zgłębiają tajniki lepienia przedmiotów i ozdób podstawowymi technikami ceramicznymi takimi jak, lepienie z wałeczków, wyciskanie z jednego kawałka, budowanie z plastra.

Dzieci natomiast prócz świetnej zabawy w lepienie doskonalą motorykę małą, wyrabiają rękę i paluszki, pobudzają swoją wyobraźnię, uczą się postrzegania przestrzennego, nawiązują kontakty pracując w grupie. Jest naprawdę wiele korzyści z lepienia z gliny 🙂

Na naszych warsztatach korzystamy z elektrycznego koła garncarskiego, na którym uczestnicy tworzą wazony, kubki, miseczki czy talerze.

Ceramika i garncarstwo to także warsztaty, na których prócz lepienia uczymy się szkliwienia ceramiki, technik zdobniczych. Uczestnicy dowiadują się czym są angoby, farby i kredki podszkliwne. Korzystają z różnej pod względem koloru, frakcji i tłustości gliny. Tworzą swoje prace w specjalnych formach gipsowych.

Na warsztatach uczestnicy poznają cały proces twórczy – od momentu wyrobienia i przygotowania gliny do pracy, poprzez lepienie prac oraz zdobienie wypalonych w piecu ceramicznym przedmiotów.

zobacz również: naturalne mydła, świece prafinowe, świece żelowe

error: Treść chroniona prawem autorskim!

Pin It on Pinterest

Share This