Hotele i domki dla owadów

Buduj schronienia dla małych pożytecznych insektów

 

Zapraszamy na ekologiczne pożyteczne warsztaty z naciskiem na ochronę przyrody – budowanie hoteli i domków dla owadów! 

 

Hotele sa świetnym schronieniem dla owadów, np. pszczół i trzmieli, dokonałym miejscem do zimowej hibernacji motyli i biedronek czy idealnym domkiem do zakładania gniazd i wychowywania młodych owadów 🙂

Nasze hotele powstają tylko i wyłącznie z naturalnych materiałów, co zapewnia doskonałe schronienie dla różnych gatunków małych przyjaciół. Wykorzystujemy m.in. cegły, bambus, szyszki, patyki, pnie i gałązki, kamyki, muszle, terakotowe doniczki itp. Rozmiary domku, kształt i rodzaj zastosowanego materiału do budowy zależą od tego, jakich mieszkańców chcemy gościć 🙂

Hotele są najczęściej stawiane w ogrodach, w których właściciele liczą na to, że mieszkańcy takiego domku będą licznie zapylać rosnące w ich ogrodach kwiaty i tym samym przyczynią się do zwiększenia zbiorów warzyw i owoców. Znaleźć je można również w parkach, lasach a nawet na dachach budynków.

Z racji różnorodności w doborze materiałów do budowania hoteli, możemy stworzyć domek dla konkretnej grupy owadów, np. dla motyli, pszczół czy pożytecznych owadów drapieżnych, które np. zjadają mszyce niszczące krzewy owocowe.

Domki przyczyniają się bezpośrednio do odbudowywania gatunków ginących owadów, np. trzemieli, które w dużej mierze wyginęły ze względu na stosowanie chemicznych oprysków. Wszyscy wiemy, że bez pszczół, trzmieli i innych owadów nas również nie będzie, więc budujmy ich jak najwięcej!

Chcesz zorganizować warsztaty budowania hoteli dla owadów? Wyślij zapytanie.

zobacz również: naturalne mydła, świece prafinowe, świece żelowe
error: Treść chroniona prawem autorskim!

Pin It on Pinterest

Share This