Ogródki i lasy w szkle

Stwórz niepowtarzalną kompozycję

Ogródki i lasy w szkle to warsztaty dla wszystkich, którzy cenią oryginalne dekoracje i rozwiązania.
Świetnie sprawdzają się w nietypowych miejscach i nadają wnętrzu designerskiego charakteru. Można instalować je całymi gromadami.
Dobrze wykonany las żyje własnym życiem i nie potrzebuje specjalnej opieki.

Ogródki i lasy powstają w dużych szklanych słojach, które napełniamy ziemią, drenażem, kolorowymi kamykami, mchem i oczywiście sadzimy prawdziwe żywe rośliny. W tropikalnych małych lasach świetnie sprawdzają się wszystkie sukulenty, kaktusy oraz rośliny z dekoracyjnymi liśćmi, np. paproć czy bluszcz. W takich lasach rosną nawet małe drzewka 🙂 Można posadzić również rośliny kwitnące, np. fiołki. Słowem wszystko, co nieduże i zarazem efektowne.
Świetnymi dodatkami do ogródków są małe elementy architektoniczne, np. domki, płotki, miniaturowe parkowe ławeczki oraz nieduże figurki ludzików lub zwierząt.

Pamiętać należy, że rośliny (prócz kaktusów i niektórych sukulentów) kierują się własnymi procesami wegetacyjnymi i jeśli użyjemy tych, które rosną na zewnątrz – zgubią jesienią liście, by ponownie odrodzić się na wiosnę.
Problem gubenia liści nie dotyczy oczywiście roślin doniczkowych, które świetnie rosną cały rok na naszych parapetach.
Gotowe lasy ustawiamy w miejscu, do którego docierają promienie słoneczne. Powinniśmy postawić je w miejscu, które lubią posadzone w nim rośliny.

Zapytaj o warsztaty. Wyślij nam wiadomość:

zobacz również: ogródki w żarówkach, terrarium roślinnekokedama

error: Treść chroniona prawem autorskim!

Pin It on Pinterest

Share This