Do niedawna sądzono, że imprezy zasiadane to wszystko, co jest potrzebne gościom do dobrej zabawy. Suto zastawione stoły uginające się pod ciężarem jedzenia i picia, gdzie jedyną atrakcją były tańce lub prowadzone przez wodzireja zabawy. Dotyczy to głównie imprez weselnych. Na szczęście ten stary trend odchodzi do lamusa i pojawiają się nowe atrakcje i możliwości. Proces zmian jest dość powolny, ale patrząc na liczbę warsztatów, które organizujemy śmiało mogę stwierdzić, że progres idzie w dobrym kierunku 🙂

Skupmy się na imprezach weselnych, bo to tutaj zauważam znaczący postęp. Państwo młodzi coraz częściej szukają sposobów na wyróżnienie się. Pojawiają się pomysły na ciekawe miejsca, w których można by urządzić wesele, np. zaadaptowane stodoły, zorganizowanie imprezy na otwartej przestrzeni czy we własnym ogrodzie.

Prócz ciekawego miejsca, częściej niż kiedyś poszukuje się atrakcji, które wywrą na gościach wrażenie i które na długo pozostaną w ich pamięci. Możliwości jest naprawdę dużo i jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mogą to być atrakcje typowo eventowe, jak np. escape roomy z zagadką do rozwiązania, fotobudki czy chodzenie po rozżażonych węglach. Innymi, równie ciekawymi są warsztaty artystyczne i kreatywne. Prócz samej radości z uczestnictwa, pozwalają gościom na dłużej zapamiętać to, że miło i ciekawie spędzili czas, ponieważ każdy z nich zabierze ze sobą to, co stworzył w ich trakcie. Tutaj propozycji działań jest cały wachlarz.

Świetnym przykładem takiej właśnie intergracji z gośćmi były warsztaty na weselu Emilii i Bartka. Spośród kilku propozycji, wybrali warsztaty tworzenia ogródków w żarówkach. Warsztaty świetnie wpisały się w klimat miejsca, w którym zostały zorganizowane jak i w całą koncepcję wesela. Bardzo fajny pomysł na folkowy i piknikowy charakter imprezy dopełniły wszystkie wybrane szczegóły. Bartek opisał cały proces organizacji wesela na swoim blogu.

Poniżej zdjęcia z warsztatów na weselu Emilii i Bartka.

Miejsce warsztatów dla Emilii i Bartka – Dom na Górce w Lesznie / Szymanówek/ – zdjęcie pochodzi ze strony e-turysta.pl

Podsumowując. Dlaczego warto zorganizować warsztaty dla swoich gości? Przynajmniej z kilku powodów:
– warsztaty uatrakcyjnią imprezę,
– wprowadzą element zaskoczenia i będą niespodzianką dla uczestników imprezy,
– pokażemy gościom, że zależy nam na ich dobrej zabawie,
– stworzone na warsztatach prace będą świetną pamiątką z wesela i fajnym sposobem podziękowania za przybycie,
– warsztaty zintegrują gości – szczególnie w przypadku, gdy nie wszyscy się znają.

Wszystkich zainteresowanych zorganizowaniem warsztatów w podobnych okolicznościach, serdecznie zapraszam do kontaktu. Nie bójmy się nowych rozwiązań i próbujmy nowych atrakcji :)!

Miłego dnia!

Ania

error: Treść chroniona prawem autorskim!

Pin It on Pinterest

Share This