W niedzielę 11 marca zapraszamy na całodniowy maraton twórczy w Świetlicy w Otrębusach!

Na warsztatach powstaną naturalne ekologiczne kosmetyki, świece żelowe, eko torby drukowane techniką sitodruku oraz aromatyczne woreczki zapachowe.

Warsztaty podzieliliśmy na osobne bloki, dzięki czemu każdy chętny uczestnik będzie mógł skorzystać ze wszystkich wybranych opcji.

Zapraszamy całe rodziny!

Wiosna to nie tylko czas porządków w domach, ale przede wszystkim czas odnowy ciała i duszy 🙂 Nasze warsztaty w tym pomogą.

Co będziemy robić?

W pierwszym bloku tworzymy zestawy eko kosmetyków kąpielowych, które pozwolą na odprężenie lub naładowanie ciała energią. Bomby musujące i aromatyczna sól do kąpieli pozwolą zregenerować się w ciepłej wodzie, nabrać sił do wiosennego zabiegania. Wszystkie kosmetyki powstają z naturalnych składników i dodatków, tj. sody oczyszczonej, soli Epsom, oliwy z oliwek, olejków eterycznych i zapachowych oraz suszonych płatków róży, nagietka, chabra, lawendy itd. Dodatkowo stworzymy kolorowe apetyczne mydełka glicerynowe w różnych kształtach i wzorach. Każdy uczestnik tworzy jeden zestaw składający się z soli kąpielowej, 3-4 musujących bomb lub babeczek oraz 4 mydełek w wybranym przez siebie kształcie. Gotowe zestawy pakujemy w tekturowe pudełka z bibułą i wstążką.

 

 

Kolejnym warsztatem będą świece żelowe. Tworzone z przeźroczystego żelu parafinowego oraz kolorowych naturalnych dodatków zatapianych w ich wnętrzu. Co będziemy dodawać? Np. kolorowe kamyki, przeróżne suszki, piasek, muszelki, gałązki itp. Świece aromatyzujemy specjalnymi olejkami zapachowymi do świec. Każdy uczestnik stworzy dwie świece, które zapakujemy w celofanowe woreczki ze wstążką.

Trzecim warsztatem będzie tworzenie eko toreb techniką sitodruku.
Na przygotowanych wcześniej sitach sitodrukarskich przygotujemy wiosenne wzory, które na warsztatach uczestnicy nadrukowywać będą na torbach.
To nie wszystko, ponieważ prócz druku bezpośrednio, każdy będzie mógł dodatkowo podmalować swoją pracę specjalnymi farbami do tkanin. Każdy biorący udział w warsztatach uczestnik stworzy dwie torby ekologiczne z własnoręcznie zadrukowanym i pomalowanym wzorem.

Czwarty warsztat to komponowanie aromatycznych woreczków zapachowych. Idealne do schowania w szafie lub jako saszetka zapachowa do samochodu – zamiast chemicznych tradycyjnych “choinek” zapachowych. Woreczki z organzy wypełniamy suszonymi płatkami kwiatów, np. róży czy lawendy; aromatyzujemy olejkami zapachowymi i eterycznymi oraz jeśli ktoś chce – zabarwiamy barwnikami kosmetycznymi. Uczestnicy stworzą po trzy pachnące saszetki, które zapakujemy w celofanowe woreczki ze wstążką. Idealne na prezent 🙂

Szczegółowy harmonogram warsztatów:

1. Warsztaty eko kosmetyków: 10:00-11:45, cena 45 zł/ os.,
2. Warsztaty świec żelowych: 12:00-13:00, cena 35 zł/ os.,
3. Warsztaty sitodruku: 13:30-15:45, cena 35 zł/ os.,
4. Warsztaty tworzenia woreczków zapachowych: 16:15-17:15, cena 35 zł/ os.

Uczestnictwo we wszystkich warsztatach, czyli kreatywna całodniowa zabawa: 115 zł /os.

 

Warsztaty odbędą się 11 marca 2018 w Świetlicy w Otrębusach, przy ul. Krótkiej 10.

 

 

Zapisy i pytania w sprawie warsztatów prosimy wysyłać za pośrednictwem poniższego formularza

15 + 2 =

error: Treść chroniona prawem autorskim!

Pin It on Pinterest

Share This