Bomby nasienne

Zasiej kwiaty w swoim ogrodzie, na balkonie lub na parapecie

Bomby nasienne to warsztaty dla wszystkich tych, którzy lubią kwiaty. Nieważne, czy masz swój własny ogród, mały balkon czy po prostu parapet!
Na warsztatach tworzymy małe kule (bomby), w których zamykamy nasiona przeróżnych kwiatów. Przy doborze nasion kierujemy się ich atrakcyjnością oraz łatwością uprawy, co gwarantuje, że na pewno wykiełkują. Dodatkowo dobieramy nasiona zgodnie z klimatem, w którym żyjemy. Masz 100% szans, że Twój balkon lub ogród zapełnią się kwitnącą łąką 🙂

W naszych mieszankach możesz znaleźć nasiona kwiatów, które wabią motyle albo ptaki, wcześnie zakwitają lub kwitną najdłużej.

Bomby to nieduże kule tworzone z odpowiednio przygotowanej gliny i ziemi, wypełnione nasionami i dodatkowo ozdobione suszonymi płatkami przeróżnych roślin, np. róży, ślazu, chabra, nagietka etc. Dodatki w postaci suszonych kwiatów mają na celu uatrakcyjnienie mieszanki. Dzięki nim bomby wyglądają naprawdę imponująco i mogą stać się pięknym prezentem dla kogoś, kto kocha rośliny.

Bomby pakujemy ozdobnie w organzę, zawiązujemy i czekamy aż staną się naprawdę twarde. Gdy wyschną można je po prostu porozrzucać w ogrodzie w miejscach, gdzie chcemy, żeby wyrosły i zakwitły kwiaty. Jeśli nie masz ogródka, możesz je włożyć np. do donicy. Pod wpływem warunków atmosferycznych, głównie deszczu – kula zmięknie i uwolni nasiona.

 

Kwiaty można siać cały rok na parapecie lub od maja “wrzucać” bomby bezpośrednio w ogrodzie 🙂

Zapytaj o warsztaty. Wyślij nam wiadomość:

zobacz również: ogródki w szkle, terrarium roślinne, ogródki w żarówkachkompozycje florystycznekokedamamakrama

error: Treść chroniona prawem autorskim!

Pin It on Pinterest

Share This